Hvis du har en god ide til et åbent arrangement for foreningens medlemmer vil bestyrelsen rigtig gerne hjælpe dig.
Vi kan hjælpe med:
- Gratis lokaler
- Annoncering til foreningens medlemmer
- Finde frivillige hjælpere
- Opkrævning af evt. entré
- Finde midler til at dække dine evt. omkostninger
Der er i udgangspunktet ikke noget der ikke kan lade sig gøre så længe arrangementet er åbent for foreningens medlemmer.
Tag fat i en fra bestyrelsen eller send en e-mail til info@lisbjergbeboerforening.dk.
Lokaler:
Her kan du se hvornår beboerhuset er ledigt. Her kan du finde en dag der passer.
Annoncering:
- Vi har en email liste med over 100 medlemmer som vi kan sende e-mails til. Det er ikke alle der kan sende til listen, så din e-mail skal forbi en fra bestyrelsen.
- Vi har en facebook side hvor vi kan slå dig arrangement op. Se facebook.
- Vi kan annoncere på vores hjemmeside. Dit opslag bliver lagt på forsiden af vores hjemmeside så alle kan se det.
- Vi kan vise dit opslag på vores pillon en uge inden arrangementet så man kan se dit arrangement fra vejen.
Frivillige:
Bestyrelsen vil gerne hjælpe det vi kan og vi kan spørge alle vores medlemmer.
Entré:
Skal det koste noget for medlemmerne at være med, har vi nemtilmeld hvor vi kan opkræve entré med betalingskort.
Dine omkostninger:
Har du udgifter i forbindelse med dit arrangement, kan foreningen hjælpe. Du skal lave en aftale med bestyrelsen om en budget for dit arrangement, og efterfølgende skal du sende dine bilag til kasserer@lisbjergbeboerforening.dk, så refunderer vi dig dine udlæg.